X

ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

Θα ενεργοποιηθεί με την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου.



ΤΣΙΜΙΣΚΗ 31, 54631 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΤΗΛ:2310.284285 | FAX: 2310229874 | info@epsm.gr


ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
MACEDONIA FOOTBALL CLUBS ASSOCIATION - OFFICIAL WEBSITE

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ
ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
ΗΜΕΡ/ΝΙΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
NEWSLETTER
X

NEWSLETTER

ΕΙΣΑΓΕΤΕ ΤΟ EMAIL ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

EMAIL:

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
X

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΤΣΙΜΙΣΚΗ 31, 54631 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ      [ΧΑΡΤΗΣ]
ΤΗΛ:2310.284285 - FAX: 2310.229874 - info@epsm.gr

ΟΝΟΜΑ:

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:

EMAIL:

ΜΗΝΥΜΑ:


ΑΝΑΦΟΡΑ ΛΑΘΟΥΣ
X

ΑΝΑΦΟΡΑ ΛΑΘΟΥΣ

Εντοπίσατε κάποιο λάθος ή παράλειψη στα δεδομένα μας;
Έχετε κάποιες προτάσεις για βελτιώσεις;
Μπορείτε να μας βοηθήσετε να κάνουμε καλύτερο και πληρέστερο τον ιστότοπό μας.

ΚΑΝΤΕ CLICK ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ




ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Η ετήσια γιορτή της ΕΠΣ Μακεδονίας
http://www.epsm.gr/article.asp?code=9236

ΕΤΗΣΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017
ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΛΕΤΩΝ ΤΟΥ Α. Π. Θ. - ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 19.00
ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ
ΧΟΡΗΓΟΙ :
Ανώνυμη Εταιρεία Εμφιάλωσης και Εμπορίας Μεταλλικού Νερού «ΣΟΥΡΩΤΗ»,
Πρακτορείο «ΟΠΑΠ ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» Μοσχόπουλος Χρήστος
Βιοτεχνία Κατασκευής & Εμπορίας Αθλητικών Ειδών « GA » Γκέλου Θεοδώρα
Τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017 και ώρα 19.00 (ώρα προσέλευσης 18.30) θα πραγματοποιηθεί η ετήσια γιορτή της ΕΠΣ Μακεδονίας στην αίθουσα Τελετών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης η οποία είναι αφιερωμένη στην προστασία των Παιδιών από την κακοποίηση και την εκμετάλλευση, όπου κατά τη διάρκεια της οποίας θα τιμηθούν σωματεία που διακρίθηκαν την αγωνιστική περίοδο 2015 – 2016 και πρόσωπα με ιδιαίτερη προσφορά στον Πολιτισμό, τον Αθλητισμό και το Ποδόσφαιρο.
Χορηγοί της εκδήλωσης είναι: η Ανώνυμη Εταιρεία Εμφιάλωσης και Εμπορίας Μεταλλικού Νερού «ΣΟΥΡΩΤΗ», το Πρακτορείο «ΟΠΑΠ ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ» Μοσχόπουλος Χρήστος και η Βιοτεχνία Κατασκευής & Εμπορίας Αθλητικών Ειδών « GA » Γκέλου Θεοδώρα
Θα απονεμηθούν τιμητικές διακρίσεις για την προσφορά τους στον Πολιτισμό και τον Αθλητισμό:
Στο Διεθνή Οργανισμό UNICEF για την πολύχρονη βοήθειά του στα παιδιά.
Στον στρατηγό ε.α., Φράγκο Φραγκούλη, για την προσφορά του στην Κοινωνία και τον Αθλητισμό.
Στους ΠαραΟλυμπιονίκες, Αθανάσιο Κωνσταντινίδη και Δημήτρη Ζησίδη, για τη διάκρισή τους στους 15ους ΠαραΟλυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.
Στην οικογένεια Χασεκίδη στη μνήμη του Λώλου Χασεκίδη, πρώην συμβούλου της ΕΠΣΜ και εκ των ιδρυτών του Συνδέσμου Βετεράνων Ποδοσφαιριστών Θεσσαλονίκης.
Στο διεθνή ποδοσφαιριστή, Στέλιο Κίτσιου.
Στον βετεράνο ποδοσφαιριστή, Νίκο Ποντίκη για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο.
Στον μη εν ενεργεία διαιτητή, Δημήτρη Ναούμ για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο και τη διαιτησία.
Στη Δόμνα Πανίδου, για την πολύχρονη προσφορά της στον Πολιτισμό και τον Αθλητισμό.
Στον Παρατηρητή αγώνων, Ευάγγελο Μπαλατσό για την προσφορά του στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στους προπονητές, Νίκο Ομηρίδη και Δημήτρη Τσαπρούνη για την πολύχρονη προσφορά τους στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στους παράγοντες, Παναγιώτη Γκιόρα και Αντώνη Ζήση για την πολύχρονη προσφορά τους στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στον πρώην σύμβουλο της Ένωσης και δημοσιογράφο, Μιχάλη Κουφουνάκη για την προσφορά του στον Αθλητισμό και την προβολή του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου.
Στους ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές, Χρήστο Γιαννουκίδη, Χαράλαμπο Μπλιθικιώτη, Χρήστο Παρασχάκη, Ιωάννη Σαπατακίδη για την πολύχρονη προσφορά τους στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Στον ιατρό, Μάρκο Κωστόπουλο για την προσφορά του στον Αθλητισμό.
Στον υπεύθυνο Α’ Βοηθειών, Γιώργο Χατζηαθανασίου για την προσφορά του στον Αθλητισμό.
Στη διεθνή ποδοσφαιρίστρια, Ναταλία Χατζηγιαννίδου, record woman της Εθνικής Γυναικών, η οποία μέχρι στιγμής έχει συμπληρώσει 145 συμμετοχές στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.
Στον Αρη Θεσσαλονίκης για την άνοδο του στη Football League και τον προπονητή του, Νίκο Αναστόπουλο.
18. Στη γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης για την κατάκτηση του 11ου Πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας Γυναικών και του Κυπέλλου Γυναικών για 5η φορά στην ιστορία της.
19. Στον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης για την κατάκτηση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Super League (Κ 17 ετών) και στους προπονητές, Αγγελο Ζαζόπουλο και Πάμπλο Γκαρσία.
Στο Αριστοτέλειο Κολέγιο για την κατάκτηση του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος στην κατηγορία κοριτσιών για 3η συνεχόμενη χρονιά και στον προπονητή, Γιώργιο Χατζόγλου.
Στο Σύλλογο Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Ωραιοκάστρου για την πολύχρονη προσφορά του στο ποδόσφαιρο και την κοινωνία.
Στην μικτή ομάδα Παίδων της ΕΠΣ Μακεδονίας για την κατάκτηση της 1ης θέσης στον 3ο όμιλο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και στους προπονητές, Αθανάσιο Καναρά και Χαράλαμπο Παπαπαναγιώτου.
Στην μικτή ομάδα Νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας για την κατάκτηση της 1ης θέσης στον 3ο όμιλο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων και στον προπονητή, Θωμά Μεταξά.
Επίσης, θα απονεμηθούν τιμητικές διακρίσεις στα σωματεία που αναδείχθηκαν πρωταθλητές, δευτεραθλητές και ανήλθαν κατηγορία, που κατέκτησαν το κύπελλο ήθους και που διακρίθηκαν στα πρωταθλήματα Υποδομών, κατά την περσινή αγωνιστική περίοδο 2015 - 2016:
Για την κατάκτηση του Κυπέλλου Ήθους: Θύελλα Περιστερώνας, Αστραπή Νεάπολης, ΜΑΣ Αγχιάλου, Εύοσμος 2006 και Σταυραετός Ευξεινούπολης
Για την κατάκτηση του 45ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων της Ε.Π.Σ.Μ.: Μακεδονικός
Πρωταθλητής της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας: Μακεδονικός
Δευτεραθλητής της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας και για την άνοδό του στη Γ’ Εθνική: ΑΟ Καρδίας
Άνοδος από την Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία στην Α1 κατηγορία: ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων, Ποσειδώνας Καλαμαριάς, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Αστραπή Μεσαίου και Ομόνοια Σίνδου, ΑΕ Φαλήρου
Άνοδος από τη Β’ Ερασιτεχνική κατηγορία στην Α’ κατηγορία: Αστραπή Δενδροποτάμου, Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου, Δόξα Ρετζικίου, Νίκη Κερασιάς, ΑΕ Αγίου Γεωργίου και Αναγέννηση Χαλκηδόνας, Πανόραμα, Αισχύλος Ωραιοκάστρου, Αετός Βασιλικών, ΠΑΟΚ Σταυρού
Άνοδος από τη Γ’ Ερασιτεχνική κατηγορία στη Β’ κατηγορία: Ατλας Αμπελοκήπων Μενεμένης, Αστραπή Νεάπολης, ΣΑΝΤΟΣ Πανοράματος, Νέστωρ Οσσας και Θρίαμβος Παρθενίου, Ορφέας Αγίας Τριάδας, Μ. Αλέξανδρος 2014, Ηρακλής Μοδίου
Διάκριση στην Κατηγορία Νέων: Μπέμπηδες 2000 (πρωταθλητές ειδικής βαθμολογίας), Αρης Θεσσαλονίκης (όμιλος ειδικής βαθμολογίας), Ατρόμητος Τριαδίου (όμιλος ειδικής επιλογής βαθμολογίας), Εθνικός Πυλαίας (πρωταθλητής απλής βαθμολογίας), Αρης Θεσσαλονίκης (1ος όμιλος), Απόλλων Καλαμαριάς (2ος όμιλος), Ακρίτες Συκεών (3ος όμιλος), Μακεδονικός (1) (4ος όμιλος), Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών (πρωταθλήτρια (5ος όμιλος), Εθνικός Σερρών (6ος όμιλος) και Δόξα Πενταλόφου (7ος όμιλος)
Διάκριση στην Κατηγορία Παίδων: Μπέμπηδες 2000 (πρωταθλητές - 4ος όμιλος), Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης (1ος όμιλος), ΠΑΟΚ 2002 (2ος όμιλος), ΠΑΟ Διοικητηρίου (3ος όμιλος), Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης (2) (5ος όμιλος), ΑΜΣ Νικόπολη (πρώην Αναγέννηση 2005) (6ος όμιλος), Γ. Κούδας (7ος όμιλος), Ντίνος Κούης (8ος όμιλος), Πιερικός Κατερίνης (9ος όμιλος), Κένταυρος ΑΠ (10ος όμιλος), Μπέμπηδες Ιωνίας (11ος όμιλος), ΠΑΟ Κουφαλίων (12ος όμιλος) και ΑΠΕ Λαγκαδά (13ος όμιλος)
Διάκριση στην Κατηγορία Προπαίδων 11 Χ 11: ΠΑΟΚ 2003 – 2004 (πρωταθλητής - 1ος όμιλος), ΠΑΟΚ 2004 (2ος όμιλος), Ντίνος Κούης (3ος όμιλος) και Ερμής Ευόσμου (4ος όμιλος)
Διάκριση στην Κατηγορία Προπαίδων 9 Χ 9: Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης (πρωταθλητής - 1ος όμιλος), ΠΑΟΚ 2005 (2ος όμιλος), Ποσειδώνας Καλαμαριάς (3ος όμιλος), Ελπίδες Συκεών (4ος όμιλος), Κεραυνός Ωραιοκάστρου (5ος όμιλος), Εθνικός Ευόσμου (6ος όμιλος), Δόξα Ελπίδας (7ος όμιλος), Καμπανιακός (8ος όμιλος) και ΠΑΟ Κουλούρας Ημαθίας (9ος όμιλος)
* Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα κοπεί η βασιλόπιτα της ΕΠΣ Μακεδονίας, θα προβληθούν video και φωτογραφικό υλικό των τιμωμένων προσώπων και των σωματείων, ενώ στην εκδήλωση η χορωδία και η ορχήστρα του 2ου Γυμνασίου Θέρμης θα παρουσιάσει το πρόγραμμά της, υπό τις οδηγίες της υπεύθυνης μόνιμης καθηγήτριας μουσικής του σχολείου, Γεωργίας Μελιγκοπούλου.





ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

ΑΓΩΝΕΣ
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ
Design & hosting by

MASCOTNET
MASCOT NETWORK LTD.