X

ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ

Θα ενεργοποιηθεί με την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου.



ΤΣΙΜΙΣΚΗ 31, 54624 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΤΗΛ:2310.284285 | FAX: 2310229874 | info@epsm.gr


ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
MACEDONIA FOOTBALL CLUBS ASSOCIATION - OFFICIAL WEBSITE

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ
ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
ΗΜΕΡ/ΝΙΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
ΑΡΧΕΙΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ
NEWSLETTER
X

NEWSLETTER

ΕΙΣΑΓΕΤΕ ΤΟ EMAIL ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

EMAIL:

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
X

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΤΣΙΜΙΣΚΗ 31, 54624 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ      [ΧΑΡΤΗΣ]
ΤΗΛ:2310.284285 - FAX: 2310.229874 - info@epsm.gr

ΟΝΟΜΑ:

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:

EMAIL:

ΜΗΝΥΜΑ:


ΑΝΑΦΟΡΑ ΛΑΘΟΥΣ
X

ΑΝΑΦΟΡΑ ΛΑΘΟΥΣ

Εντοπίσατε κάποιο λάθος ή παράλειψη στα δεδομένα μας;
Έχετε κάποιες προτάσεις για βελτιώσεις;
Μπορείτε να μας βοηθήσετε να κάνουμε καλύτερο και πληρέστερο τον ιστότοπό μας.

ΚΑΝΤΕ CLICK ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ



Περ. 1971 - 72 Παύλος Μελάς
Περ. 1972 - 73 Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης – Νεάπολις 0 – 0 (στα πέναλτι 3 – 2)
Περ. 1973 - 74 Π.Ο. Ξηροκρήνης – Αξιός Ανατολικού 0 – 0 (στα πέναλτι 5 – 2)
Περ. 1974 - 75 Ερασ. Π.Α.Ο.Κ. – Ερμής Νεάπολης 2 - 1
Περ. 1975 - 76 Θερμαϊκός Θεσ/κης - Ελπίδα Τούμπας 1 - 0
Περ. 1976 - 77 Εθνικός Πυλαίας - Ελευθεριακός 1 - 0
Περ. 1977 - 78 Θερμαϊκός Θεσ/κης - Π.Α.Ο.Κουφαλίων 1 – 0 (στην παράταση)
Περ. 1978 - 79 Ακρίτες Συκεών - Καμπανιακός 1 - 0
Περ. 1979 - 80 Μαραθώνας - Φοίνικας Πολίχνης 1 – 0 (στην παράταση)
Περ. 1980 - 81 Φοίνικας Πολίχνης - Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3 - 1
Περ. 1981 - 82 Α.Π.Ε. Λαγκαδά - Εθνικός Πυλαίας 1 - 0
Περ. 1982 - 83 Ομόνοια Σίνδου - Π.Α.Ο. Κουφαλίων 3 - 1
Περ. 1983 - 84 Νίκη Διοικητηρίου - Ολυμπιακός Κυμίνων 2 - 0 (κατέκτησε και τον πανελλήνιο τίτλο)
Περ. 1984 - 85 Ερασ. Αρη - Ελπίδα Τούμπας 6 – 4 (στην παράταση) (κατέκτησε και τον πανελλήνιο τίτλο)
Περ. 1985 - 86 Πέρα - Πανόραμα 1 – 1 (στα πέναλτι 4 - 5)
Περ. 1986 - 87 Πανόραμα - Μαραθώνας 1 - 0
Περ. 1987 - 88 Εθνικός Προφήτη-Αναγέννηση Επανομής 1 – 1 (στα πέναλτι 4 – 2)
Περ. 1988 - 89 Ερασ. Αρη - Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης 3 – 2 (στην παράταση)
Περ. 1989 - 90 Σπάρτακος Νεάπολης - Αχιλλέας Τριανδρίας 0 – 0 (στα πέναλτι 4 - 2) (κατέκτησε και τον πανελλήνιο τίτλο)
Περ. 1990 - 91 Ερασ. Αρη - Α.Ε. Φοίνικα 0 – 0 (στα πέναλτι 4 - 1)
Περ. 1991 - 92 Α.Π.Ε. Λαγκαδά - Αχιλλέας Τριανδρίας 2 - 1
Περ. 1992 - 93 Καμπανιακός - Αετός Βασιλικών 0 - 1
Περ. 1993 - 94 Αγροτικός Αστέρας - Π.Α.Ο. Διοικητηρίου 3 – 1 (στην παράταση)
Περ. 1994 - 95 Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Α.Ε. Ευόσμου 2 – 1 (κατέκτησε και τον πανελλήνιο τίτλο)
Περ. 1995 - 96 Αχιλλέας Τριανδρίας - Α.Π.Ε. Λαγκαδά 2 – 2 (στα πέναλτι 5 - 3)
Περ. 1996 - 97 Αχιλλέας Τριανδρίας - Α.Π.Ε. Λαγκαδά 1 – 2 (στην παράταση)
Περ. 1997 - 98 Α.Ε. Κρήνης - Οδυσσέας Κορδελιού 1 - 2
Περ. 1998 - 99 Α.Ε. Κρήνης - Α.Σ. Νεάπολης 0 - 5
Περ. 1999 - 00 Ορφέας Σουρωτής - Μακεδονικός Νεάπολης 2 – 1 (στην παράταση) * Ο κυπελλούχος Ορφέας Σουρωτής συμμετείχε στον τελικό της Πανελλήνιου Πρωταθλήματος και ηττήθηκε από τα Μάλλια Χανίων με 2-1.
Περ. 2000 - 01 Ορφέας Σουρωτής - Μακεδονικός Νεάπολης 2 – 2 (στα πέναλτι 3-1)
Περ. 2001 – 02: ΗΛΤΕΞ Λύκοι - Φοίνικας Πολίχνης 1 - 2
Περ. 2002 – 03: Κρόνος Συκεών – Α.Σ. Αμπελόκηποι 0 - 2
Περ. 2003 – 04: Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου – Α.Σ. Αμπελόκηποι 0 - 2
Περ. 2004 – 05: Ορφέας Σουρωτής – Αναγέννηση Επανομής 1 - 0
Περ. 2005 – 06: Φοίνικας Πολίχνης – Ιωνικός 1 – 0 (στην παράταση)
Περ. 2006 – 07: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Παύλος Μελάς 2 – 0
Περ. 2007 – 08: Π.Α.Ο. Κουφαλίων – Π.Α.Ο. Διοικητηρίου 1 - 4
Περ. 2008 – 09: Π.Α.Ο. Διοικητηρίου – Εθνικός Σοχού 2 – 1 (στην παράταση)
Περ. 2009 – 10: Μ. Αλέξανδρος Βραχιάς - Π.Α.Ο. Διοικητηρίου 0 – 1 (στην παράταση)
Περ. 2010 – 11: Ολυμπιακός Κυμίνων – Οδυσσέας Κορδελιού 1 – 1 (στα πέναλτι 3 – 4)
Περ. 2011 – 12: Ολυμπιακός Κυμίνων – Απόλλων Κ. Σχολαρίου 3 - 2
Περ. 2012 – 13: Καμπανιακός – Α.Π.Ε. Λαγκαδά 0 - 1
Περ. 2013 – 14: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Θερμαϊκός Θέρμης 0 - 3
Περ. 2014 – 15: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Νίκη Μεσημερίου 3 - 3 (στα πέναλτι 5 – 3)
Περ. 2015-16: Μακεδονικός - Θερμαϊκός Θέρμης 2-1
Περ. 2016-17: ΠΑΟ Κουφαλίων - Νίκη Μεσημερίου 2-0



ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 3ος ΟΜΙΛΟΣ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

ΑΓΩΝΕΣ
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ
Design & hosting by

MASCOTNET
MASCOT NETWORK LTD.