226ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Σήμερα (5/9) ολοκληρώθηκε η 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Συνολικά στη 1η φάση σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

ΑΕ Λευκίμμης -Ατρόμητος Παλαμά 3-2
ΦΣ Κοζάνη -Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 0-0 (3-4 ΠΕΝΑΛΤΙ)
Άγιος Νικόλαος -Αστέρας Βάρης 2-0
ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων 0-3
Προοδευτική -ΑΣ Σαντορίνη 2020 2-0
Πανιώνιος-Αταλάντη
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-3
ΑΟ Υπάτου -Αμβρακικός Λουτρού 7-1
Ερμής Μελιγούς -Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 3-2
Άρης Σκάλας -Ερμιονίδα 1-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων -ΑΠΣ Ζάκυνθος
Νέα Αρτάκη -ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη -Αίας Γαστούνης 4-0
Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2
Ποσειδώνας Μηχανιώνας -Απόλλων Παραλιμνίου 4-1
Απόλλων Πόντου-Μακεδονικός
Εδεσσαϊκός -Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 2-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας -Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
Αλεξανδρούπολη FC -Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού -Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς -Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Παναγρινιακός -Ηρακλής Λάρισας 0-0 (4-3 ΠΕΝΑΛΤΙ)
ΠΟ Φήκης -Αναγέννηση Άρτας 1-0
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου -Αετός Μακρυχωρίου 2-0
ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς 0-1
Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-2
Γιούχτας -Αλμυρός Γαζίου 1-0
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι 0-1
ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός 1-4
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου 1-3
Αιολικός-Πανελευσινιακός 1-1 (6-7 ΠΕΝΑΛΤΙ)
Άρης Σούδας -ΑΟ Καραβά 3-0
Ατσαλένιος -ΑΟ Πυλίου Κω 3-2
ΠΑΟ Ρουφ -Παναιγιάλειος 4-0
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας 0-3



Αναλυτικά οι 36 ομάδες που πήραν την πρόκριση μετά τα νοκ άουτ ματς:

ΑΕ Λευκίμμης, Κοζάνη, Αίας Σαλαμίνας, Άγιος Νικόλαος, Αήττητος Σπατών, Προοδευτική, Τηλυκράτης Λευκάδας, ΑΟ Υπάτου, Ερμής Μελιγούς, Άρης Σκάλας, Νέα Αρτάκη, Ηλιούπολη, Παναχαϊκή, Ποσειδώνας Μηχανιώνας, Εδεσσαϊκός, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας, Αλεξανδρούπολη, Αγροτικός Αστέρας, Άρης Αβάτου, Εθνικός Σοχού, Πανδραμαϊκός, Αναγέννηση Πλαγιάς, Παναγρινιακός, ΠΟ Φήκης, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, Θησέας Αγριάς, Αμβρυσσέας Διστόμου, Γιούχτας, Κερατσίνι, Εθνικός, ΑΟ Διαβολιτσίου, Πανελευσινιακός, Άρης Σούδας, Ατσαλένιος, ΠΑΟ Ρουφ, ΠΟ Ελασσόνας. Επίσης χωρίς αγώνα προκρίθηκαν οι Αταλάντη, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Μακεδονικός.

Η κλήρωση θα γίνει την Τρίτη 7/9/2021 στις 12μ.