Πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων

Κ14

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 0

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2

Η μικτή Κ14 της ΕΠΣ Μακεδονίας παίζοντας πολύ καλά ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να κάμψει της αξιόλογης ομάδας της ΕΠΣ Πιερίας και να νικήσει με σκορ 2-0. Οι παίκτες της ΕΠΣΜ ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά οι γηπεδούχοι απείλησαν αρκετές φορές και σε τρεις περιπτώσεις επενέβη καθοριστικά και αποτελεσματικά ο τερματοφύλακας της ΕΠΣΜ Μανασίδης ο οποίος κράτησε ανέπαφη την εστία του. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της ΕΠΣΜ

Σκόρερ: Λαζαρίδης (57’), Παναγιωτίδης (80’)

Διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Γκαλαΐτζής με βοηθούς τους Μουρατίδη, Χαραλαμπίδη ΕΠΣ Ημαθίας.

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ (Βασίλης Σιδηρόπουλος): Γκατζάς, Τσούλης, Μπέζας (52’ Δ. Λάμπρου), Κολωνιάρης, Θεοδωρίδης, Βαρυτιμίδης (74’ Λάμπρου Π.), Τοπαλίδης, Κέμος (34’ Κουμπατσιάρης), Αμανατίδης (34’ Κωνσταντινίδης), Παπαστάμου, Παπαδόπουλος Μάριος (74’ Ευθ. Λάμπρου).

ΕΠΣΜ (Κρεμέζης, Βούρας): Μανασίδης, Βοργιαζίδης (46’ Καλπουρτζής), Παναγιωτίδης, Τελίδης, Μπάκος, Ρεφατλλάρι, Κυριαζής (62’ Βανδήρας), Μαλλίνης (41’ Δεμίρης), Μεταξάς (49’ Ορ. Παπαδόπουλος), Λαζαρίδης, Βλάχος (72’ Τσατσανίδης)

Σε άλλο αγώνα Γρεβενά-Κοζάνη 0-7

Κ16

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 1

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 3

Η μικτή Κ16 της ΕΠΣ Μακεδονίας παίζοντας πολύ καλά και ψυχωμένα ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε την αξιόμαχη ομάδα της ΕΠΣ Πιερίας με 3-1 και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ. Πέρα από τα τρία γκολ δημιούργησε και έχασε και άλλες ευκαιρίες.

Σκόρερ: Κουλαξίδης (16’), Β. Σαββίδης (31’), Αλμπάνης (75’, 77’)

ΕΠΣ Πιερίας (Κραγιόπουλος): Λαζαρίδης, Τσιάμης (81 Φωτόπουλος), Κυρμανίδης (81’ Βαρυτιμίδης), Χρυσίδης, Μπόζογλου, Καραφουλίδης, Πατσιοδήμος, Ζαμαντζάς (64 Σιτσμαλίδης), Καραθάνος, Κατσίπουρας (64’ Αναγνωστούδης), Κουλαξίδης (59’ Παρασίδης).

ΕΠΣΜ (Κρεμέζης, Βούρας): Στ. Πασχαλίδης, Αθανασιάδης, Μυλόπουλος, Παράσχος (65’ Ντάγκας), Καφετζής, Απ. Πασχαλίδης, Κεσίδης (65’ Στύλλα), Αγγοπιάν (46 Σέφα), Αλμπάνης, Κεφαλάς (46’ Π. Μαρνέρης), Σαββίδης Βασίλης (74’ Ζεπίδης).

Σε άλλο αγώνα Γρεβενά-Κοζάνη 1-3