451ΠΡΟΒΟΛΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ 8-2
Η μικτή Νέων της ΕΠΣ Μακεδονίας παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα επιβλήθηκε με το ευρύ σκορ 8-2 της αντίστοιχης ομάδας της ΕΠΣ Πέλλας. Η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων αποτυπώθηκε στο τελικό σκορ της συνάντησης.

Σκόρερ: Ανθουλάκης (14’), Τσιπούρας (21’, 56’), Κουρφαλίδης (27’, 51’), Κατηριάδης (55’ πέν.), Γραμμένος (60’, 82’), Τσοπούρογλου (63’), Παπαχρήστου (78’).
Διαιτητής με επιτυχία ο κ. Παυλίδης (Νησελίτης, Πίτος) της ΕΠΣ Ημαθίας
ΕΠΣΜ: Πασαλίδης, Ανδρεάδης (46 Γραμμένος, Παπανίκος, Κούφας, Βασιλόπουλος (46’ Ζησόπουλος), Τσινεκίδης, Τσοπούρογλου, Κουρφαλίδης, Τσιπούρας (57’ Σιούτας), Ανθουλάκης (46’ Μουλαρας), Πάγκος.
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Γ. Κώστας, Πέλκας, Πλιόγκας (64’ Αμανατιάδης), Αναργυρίδης (57’ Σαλονικίδης), Ματζανάς, Ελευθεριάδης, Κυζιρίδης (64’ Παρασίδης), Χρ. Παπαδόπουλος (57’ Χαλκίδης), Παπαχρήστου, Κατηριάδης, Βερβελές.
- Στον άλλον αγώνα του 3ου ομίλου ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 1-2

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ 1-1
Η Μικτές παίδων της ΕΠΣΜ και της ΕΠΣ Πέλλας αναδείχθηκαν ισόπαλες με σξορ 1-1 στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο και οι δύο ομάδες ήταν μακριά από την καλή τους απόδοση. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αφού εκμεταλλεύτηκαν λάθος στην άμυνα της ΕΠΣ Μακεδονίας. Στο 39’ αποβλήθηκε ο Κοτινάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αν και η ΕΠΣ Μακεδονίας έπαιζε με παίκτη λιγότερο, ήταν πολύ καλύτερη του αντιπάλου, έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει γκολ και αυτό που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν λήξη του αγώνα και να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας.
Σκόρερ: Σγουρός (40’ πέν.), Κεραμίτσης (68’)
Διατήτευσε με επιτυχία ο κ.Γαβράς (Νησελίτης, Πίτος) της ΕΠΣ Ημαθίας

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: Φαϊταντζόγλου, Τζαβέλας (23’ Στεφανίδης), Ξανθόπουλος, Κεραμίτσης, Κοτινάκης, Πορτοκαλάς, Αντωνιάδης (41’ Αρτουμας), Κασαπίδης (41’ Σωτηριάδης), Λευτερούδης, Χαραλαμπόγλου, Μάρτος (72’ Ιωάννου)
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Τόψης, Φαντίδης, Σεραφειμίδης, Καραστέργιος, Μπάκας, Πιτζάρης, Ζαρμπής (48’ Απαλασίδης), Δ. Μουχτάρης (72’ Ρ. Μαυρομμάτης), Βακιρτζής (76’ Γ. Μουχτάρης), Σγουρός, Χατζηαλεξιάδης

- Στον άλλον αγώνα του 3ου ομίλου ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 4-2